Karmínové impérium

28.3.20 - Gediman - Komentáře (0)
Trvání: 11 ABY
Vůdce: Carnor Jax, poté Císař Xandel Carivus
Centrum: Ord Cantrell
Karmínové impérium

Karmínové impérium vzniklo reformou Temného impéria po finální smrti Palpatina. Jeho zakladatelem a prvním vládcem byl Carnor Jax, Imperial Sovereign Protector (Palpatinův elitní gardista) a Lumiyin sithský učedník.

Znovuzrozenému Palpatinovi sloužil jako Imperial Sovereign Protector, ale ve skutečnosti plánoval jeho smrt, aby se sám mohl dostat na trůn. Podplatil Palpatinova osobního lékaře, aby sabotoval poslední zásobu klonovaných těl. Díky tomu Palpatine neměl k dispozici tak kvalitní klony, což nakonec i dopomohlo k jeho definitivní porážce. Jax se potom konečně ujal vlády.

O této zradě se dozvěděl jeden z gardistů, který vše sdělil svým kolegům. Gardisté plánovali pomstu, ale nedostali k ní šanci. Carnor Jax vyslal oddíly Stormtrooperů, které gardisty pobily. Myslel si, že tak své tajemství uchoval, ale jeden z gardistů přežil a utekl. Byl to Kir Kanos. Hodlal se pomstít nejen za sabotáž, ale i za vyvraždění svých spolubojovníků. Kir Kanos a Jax se nakonec utkali ve velkém duelu v gardistické akademii na planetě Yinchorr. Tam byl Jax poražen a zabit.

Po jeho smrti říši ovládal Imperial Interim Ruling Council. Poté, co byl jeho předseda Burr Nolyds zavražděn, byl novým předsedou zvolen Xandel Carivus. Ten záhy poté koncil rozpustil a sám se prohlásil Císařem.

Vlajkovou lodí Carnora Jaxe byl Emperor's Revenge, Star Destroyer třídy Imperial-II. Byl zničen roku 11 ABY u planety Yinchorr.


Imperial Interim Ruling Council – Sněm vysokých imperiálních politiků, který pomáhal vést říši. V jeho řadách byly i nelidské rasy.

Imperial Army – Pozemní armáda. Jejími standardními vojáky jsou Imperial Army Troopers. Elitními vojáky pro zvláštní operace jsou Imperial Army Special Missions Troopers.

Maritime Division – Vodní námořnictvo, spadá pod Imperial Army.

Imperial Navy – Vesmírné námořnictvo. Jeho standardními vojáky jsou Imperial Navy Troopers, kteří zajišťují bezpečnost na lodích a stanicích. Elitními vojáky pro zvláštní operace jsou Imperial Navy Commando.

Imperial Starfighter Corps – Letectvo, spadá pod Imperial Navy.

Imperial Navy Intelligence – Námořní rozvědka, spadá pod Imperial Navy.

Stormtrooper Corps – Elitní jednotky rychlého nasazení.

Xandel Carivus's Private Guard – Garda chránící Císaře Xandela Carivuse. Členové nosí červená brnění podobná brněním Stormtrooperů.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0062 vteřin