Vítejte na Gediman.cz!

18.1.10 - Gediman - Komentáře (1)
Subdoména zasvěcená textové hře Jedi vs Sith je otevřena.
Vítejte na stránkách zasvěcených textové hře z prostředí Star Wars, kterou hrajeme (dnes však již spíše příležitostně) na diskuzním serveru Lapiduch. Tamní klub jsem založil 19.5.2005, tedy v den premiéry Epizody III, což je možná jeden z důvodů, proč si získal takovou popularitu. Klub jsem pojmenoval Jedi vs Sith, netuše, že úplně stejně se jmenuje již existující série komiksů. Jméno se však časem již tak zažilo, že se měnit už zřejmě nebude. Tato hra a tento web tedy nemají s komiksy nic společného.

Klub začínal nejdříve víceméně jako obyčejný chat. Velmi rychle se tam ale začaly tvořit jistá pravidla hraní, hráči se rozdělovali na frakce bojující mezi sebou a snažili se na svoji stranu získat další spojence. Tehdy šlo v podstatě jen o boje, vyhodnocované nejrůznějšími druhy pravidel, od jednoduchého porovnávání obrázků až po složité nakupování armád a hody kostkou. Žádné pravidlo se však nikdy pořádně neujalo. Nakonec jsme se shodli na tom, že nejlepšími pravidly jsou žádná pravidla: v klubu začala vznikat textová RPG hra. Každý hráč psal část příběhu z vlastního pohledu a reagoval na galaktické události.

Začaly se tvořit slušné masy textu, které jsme se rozhodli dělit na epizody. Každá epizoda popisuje události v průběhu jednoho roku, které jsou zakončené obvykle nějakým velkým zvratem nebo bitvou. Po každé epizodě je příběhová pauza trvající pár let a poté následuje další epizoda. Trojice epizod tvoří trilogii, potom je vždy meziepizoda, která popisuje menší, avšak stále významné zápletky. Potom opět pár let pauza a poté první epizoda další trilogie.

Texty pokaždé sepisuji do stručné verze a zveřejním v přehledném .pdf. Tohle je obzvláště užitečné v případech, když si chce někdo dohledat nějakou událost a nechce při tom pročítat tisíce příspěvků na diskuzním fóru. Toto se ukázalo jako výhodné také pro nové hráče, kteří se zapojili později.

Děj JvsS se odehrává 100 let po poslední oficiální události. V současné době tedy platí, že 100 let po ději komiksu Star Wars: Legacy Volume 2 18. JvsS používají vlastní označení letopočtu, ALE (After Last Event, po poslední události), což zaručuje určitou míru pružnosti vůči oficiální časové ose. Není to samozřejmě stoprocentně odolné, např. pokud by oficiální informace řekla, že Coruscant byl zničen, začne mít děj JvsS značné problémy s kontinuitou :). Snad k takovéhle situaci nedojde.

Tento web vznikl v podstatě jako náhrada za zrušený freehosting, na kterém jsme měli uložené vše, co jsme k hraní potřebovali: soupisy epizod, popisy postav a další informace. Zároveň slouží jako jakýsi památník této skvělé, leč nyní již silně upadající hře, kterou dosud hraje jen hrstka věrných. Doufám, že i běžný kolemjdoucí, nejlépe fanoušek Star Wars a jeho fanfikcí, tu najde něco, co ho bude zajímat… a možná se i přidá a pomůže hru zase trochu obživit.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0039 vteřin