Temné impérium

16.12.19 - Gediman - Komentáře (0)
Trvání: 4 ABY – 11 ABY
Vůdce: reinkarnovaný Darth Sidious
Centrum: Byss
Temné impérium

Říše, kterou založil Darth Sidious poté, co se jeho duch vrátil v klonovaném těle. Sidiousovým novým plánem bylo založit galaktickou říši, která se zcela vzdá veškeré technologie, vše bude ovládáno jen za pomoci Síly. Fakt, že v čele říše stojí uživatel Síly, byl dáván zcela veřejně najevo – na rozdíl od Galaktického impéria, kde obyvatelstvo o tomto nemělo tušení.

Koncem své existence mělo Temné impérium k dispozici hned několik typů super-zbraní a obřích křižníků. Největšími loděmi byly dva Super Star Destroyery třídy Eclipse, které byly navíc vyzbrojeny super-laserem schopným ničit planety. Byly to vlajkové lodě Dartha Sidiouse. První Eclipse byla zničena roku 10 ABY, Eclipse II byla zničena roku 11 ABY. Od roku 10 ABY byly v námořnictvu také o něco menší Super Star Destroyery třídy Sovereign, taktéž vyzbrojené super-laserem. Ve stejném roce začalo Temné impérium používat obrovské tovární lodě typu World Devastator a super-zbraň jménem Galaxy Gun. World Devastator byla loď schopná postupně požírat planetu, na které přistála. Suroviny byly ihned přeměňovány na droidy, vozidla, stíhačky a vesmírné lodě. World Devastator mohl vyrábět i vylepšení pro vlastní konstrukci, a dokonce také další World Devastatory. Celá flotila těchto lodí byla ještě roku 10 ABY zničena sabotáží, i když Nové republice se podařilo některé kusy ukořistit (i ty ale byly později zničeny). Galaxy Gun bylo obrovské vesmírné dělo, které vystřelovalo naváděné projektily schopné cestovat hyperprostorem. Projektil dokázal zničit celou planetu, ovšem mohl být nastaven tak, aby zničil pouze určité město. Tato super-zbraň byla zničena roku 11 ABY.


Imperial Army – Pozemní armáda. Jejími standardními vojáky jsou Imperial Army Troopers. Elitními vojáky pro zvláštní operace jsou Imperial Army Special Missions Troopers.

Maritime Division – Vodní námořnictvo, spadá pod Imperial Army.

Imperial Navy – Vesmírné námořnictvo. Jeho standardními vojáky jsou Imperial Navy Troopers, kteří zajišťují bezpečnost na lodích a stanicích. Elitními vojáky pro zvláštní operace jsou Imperial Navy Commando.

Imperial Starfighter Corps – Letectvo, spadá pod Imperial Navy.

Imperial Navy Intelligence – Námořní rozvědka, spadá pod Imperial Navy.

Stormtrooper Corps – Elitní jednotky rychlého nasazení.

Clone Keepers – Vědci, kteří se starali o Palpatinovy klony. Jejich vůdce nesl titul Constable of Homunculi, byl to uživatel Síly.

Emperor's Royal Guard – Garda chránící Císaře. Členové nosí červená brnění a pláště. Mají k dispozici stíhačky TIE/IN Interceptor v červené barvě. Známá také jako Red Guard nebo Imperial Guard.

Imperial Sovereign Protectors – Elitní garda chránící Císaře. Členové nosí červená brnění s černými prvky a černé pláště. Ovládají Sílu a mají k dispozici stíhačky TIE/IN Interceptor v červené barvě. Známá také jako Royal Guard Champions.

Imperial Sentinels – Garda chránící Císařovy mocné služebníky, kteří ovládají Sílu. Skládá se ze záhadných klonů upravených Sithskou alchymií. Jsou velcí, silní, němí a nemají emoce. Jsou zcela závislí na rozkazech uživatele Síly, ke kterému jsou přiděleni. Jsou vytvářeni pouze na planetě Byss, kde hlídají Císařovu citadelu.

Dark Side Elite – Temní Jediové a elitní agenti sloužící přímo Císaři. Bylo jich jen sedm, jakmile jeden padl, byl nahrazen novým. Nahradili Emperor's Hands. V jejich čele stál Sedriss QL, poté Xecr Nist.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0407 vteřin