Období před E1

10.3.16 - Gediman - Komentáře (0)
Zde jsou stručně uvedeny nejdůležitější události, které se odehrály před epizodou 1.
139 ABY
V bitvě na planetě Mala byl zničen řád Jednoho Sitha a poté zabit i Darth Wredd, poslední známý Sith. Yalta Val, mistr Imperiálních rytířů, věřil, že Sithové byli definitivně zničeni, ovšem Císařovna Marasiah Fel byla v tomto skeptická... (zdroj: Star Wars: Legacy Volume 2 18)

70 ALE
Tajemný Temný pán ze Sithu kontaktoval chisský genetický institut a tajně si u něj objednal perfektního učedníka. Vědci vzali zachovalé vzorky DNA Velkoadmirála Thrawna a podle Sithových příkazů v něm začali manipulovat s midichloriany. Výsledným vzorkem uměle oplodnili jistou chisskou ženu a začali sledovat vývoj plodu. Experiment se vydařil, chlapec se v počtu midichlorianů blížil Darthu Vaderovi. Dostal jméno Nir’narw’kardoo. Když se narodil, Sith s chlapcem i jeho matkou odletěl na Yavin 4. Zde Sith začal shromažďovat další osoby citlivé na Sílu a cvičil je podle filozofie řádu Jednoho Sitha.

73 ALE
Nir’narw’kardoo přijal jméno Replikator. V tu dobu ho matka opustila, aby se vrátila na domovskou planetu. Sith nyní Replikatora sám cvičil jako svého osobního učedníka. Byl to dobrý žák – po svém otci velmi schopný stratég a taktik a navíc také mocný v Síle.

88 ALE
Replikator začal pracovat na plánu, jak získat pro Sithský řád politickou moc, aniž by přišel o své utajení před zbytkem galaxie. Jedinou možností bylo způsobit rozpad Galaktického federačního triumvirátu na jednotlivé členské frakce.

91 ALE
Inspirován svým mistrem se Replikator rozhodl vytvořit si dokonalého učedníka. Získal vzorek DNA Dartha Maula a na Kaminu si ho nechal tajně naklonovat – pod jménem Sarin Khameir. Současně si objednal klon sebe sama, aby měl dvojníka. Nechal mu implantovat biochip, který zajišťoval jeho loajalitu a omezoval jeho moc.

93 ALE
Replikator zabil svého mistra a sám se stal Temným pánem ze Sithu, vůdcem celého řádu. Někteří Sithové nedokázali akceptovat, že jim vládne tak mladý vůdce.

95 ALE
Sithský řád způsobil rozpad Galaktického federačního triumvirátu na Novou Republiku (v čele s Kancléřem Gedimanem) a Imperiální zůstatek, nad kterým Replikator ihned převzal kontrolu. Získal tak politickou a vojenskou moc. Rozpad též způsobil vzestup moci korporací, například CSA. Utvořily Druhou obchodní federaci, s Razerem v čele.

96 ALE
Replikator na Yavinu 4 povraždil všechny Sithy, o kterých věděl, že proti němu konspirují. Nechal jen hrstku loajálních: rytíře Sarina Khameira (svého osobního učedníka), rytířku Noyu, rytíře Black Ravena a pár dalších. Raven mu však loajalitu přísahal jen naoko, chystal se ho zradit jakmile nastane vhodná doba.

Na Manaanu byl z karbonitové stáze probuzen Boba Fett. Současnou galaxii nepoznával, všechny své kontakty ztratil. Vstoupil tedy do služeb organizace Shadows, která sjednocovala lovce odměn, pašeráky a nejrůznější zločince. Fett díky své popularitě dostával vysoký plat.

97 ALE
Pomocí tajných machinací Replikator získal moc nad částí Coruscantu. Jediové vycítili návrat temné strany Síly a varovali Kancléře Gedimana. Ten však zatím nechtěl proti Sithům nijak zakročit. Jediové proto opustili Coruscant a odešli do exilu na různé planety.

98 ALE
Boba Fett se stal vůdcem organizace Shadows.

100 ALE
Epizoda 1.


Úvod | Projekt Void © 2009-2019
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti; Mutant Chronicles

Načtení stránky trvalo 0.0026 vteřin